Все  |  19.10.19  |  субота
 

Міллер заявив, що під час прямих постачань із РФ в Україну газ буде дешевшим на 20%

За словами голови "Газпрому" Олексія Міллера, "Україна має дати чітку і зрозумілу відповідь", чи купуватиме російський газ та в яких обсягах.

Ціна для кінцевих споживачів в Україні під час прямих постачань газу з Росії може бути нижчою на 20%. Про це заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер під час зустрічі із прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим 18 жовтня, повідомляє ТАСС.

За словами Міллера, "Україна має дати чітку і зрозумілу відповідь", чи купуватиме російський газ і в яких обсягах. Він зазначив, що постачання з Росії будуть дешевшими, ніж реверс із Європи.

Міллер сказав, що відповідь від України щодо обсягів газу дасть розуміння, які потужності газотранспортної системи можна буде резервувати для транзиту.

Україна з осені 2015 року не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні. За даними "Укртрансгазу", у січні – вересні 2019 року Україна імпортувала газ із Польщі, Словаччини й Угорщини (загалом 11,6 млрд м³).

Десятирічний контракт між Україною і Росією про постачання і транзит газу завершується наприкінці 2019 року.

Україна, РФ і Єврокомісія цьогоріч провели вже кілька раундів переговорів щодо нового газового контракту. Останній раунд відбувся 19 вересня у Брюсселі.

Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу з РФ до Європи. У НАК "Нафтогаз України" повідомили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова на рік продовжити чинний договір на транзит газу через Україну, якщо не буде підписано нової угоди.

Про це повідомляє 112

 
 

Коментарі (1) перегляди: 560

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах