Все  |  16.03.14  |  неділя
 

Меджліс: Татари хочуть бути в складі України

Меджліс осудив агресивні дії Росії в Криму і її план анексії АРК, категорично відкинувши будь-які намагання визначити майбутнє півострова без волевиявлення кримських татар.

Про це зазначається у відповідному зверненні Меджлісу кримськотатарського народу до народу України та українського парламенту.

"Підтверджуємо своє визнання України як суверенної і незалежної держави в існуючих кордонах, рішуче засуджуємо акт агресії з боку РФ і план з анексії Криму",

- наголошується в заяві.

Такі дії Меджліс вважає грубим порушенням міжнародних норм, яке дестабілізує чинну систему міждержавних взаємин. Також Меджліс наголосив, що не визнає референдуму Криму 16-го березня законним і таким, який відповідає міжнародним нормам і українській конституції, оскільки він має на меті змінити територіальну приналежність АР Крим.

У зверненні зазначається, що право визначати, у якій державі мешкати кримськотатарському народу, належить виключно самим кримським татарам.

"Відновлення прав кримськотатарського народу і реалізація їм права на самовизначення на своїй історичній Батьківщині мають здійснюватися у складі суверенної і незалежної Української держави",

- підкреслюється у зверненні.

Очільник Меджлісу Рефат Чубаров наголосив, що будь-яка кримська влада повинна створюватися і проводити свою діяльність тільки за умови волевиявлення та згоди кримськотатарського народу.

Крім того, Меджліс звернувся до української Верховної Ради з закликом приєднатися до Декларації ООН про права корінних народів і затвердити статус кримськотатарського народу як корінного народу АР Крим.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах