У львові  |  13.11.18  |  вівторок
 

З'явилися подробиці голодування шахтарів

Голови профспілкових організацій шахт "Межирічанська" і "Степова" оголосили безтермінове голодування. Адже їм досі не виплатили гроші, попри те, що "Львіввугілля" отримало платежі.

Про це повідомляє Конфедерація вільних профспілок України.

Василь Лесняк каже, що таке рішення вони прийняли, бо не можуть вже терпіти подібні знущання, коли людям не виплачують зароблене важкою працею.

Лист зі своїми вимогами, за словами шахтаря, вони надіслали Президенту України Петру Порошенку, Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.

12 листопада на рахунки держпідприємства "Львіввугілля", за їхніми даними, надійшли кошти, які мали б піти на виплату зарплати. Кошти від реалізації вугільної продукції мали б погасити заборгованість по заробітній платі в розмірі 7% за вересень.

У цей ж день, за повідомленням прес-служби Львівської держадміністрації, державне підприємство "Львівугілля" отримало ще один платіж за реалізацію готової продукції.

Працівники ДП "Львіввугілля", згідно інформації, наданої Львівською держадміністрацією, мали отримати заробітну плату в розмірі 10 млн гривень з 15 млн гривень, які їм прийшли на рахунок. Решта 5 млн гривень мали піти на обладнання для монтажу нової лави шахти "Степова", яку планують запустити з метою збільшення обсягу видобутку високоякісного вугілля. Назагал, за повідомленням ЛОДА, шахтарям вже виплатили 88,1 млн. гривень, тобто 63% заробітної плати за вересень.

З початку року, як повідомляють у Конфедерації вільних профспілок України, держава виділила 37,6 млн. гривень на погашення заборгованості із зарплати за 2017 рік і за різними програмами Міненерговугілля були виділені 51,89 млн. гривень, яких вистачило на часткове оснащення нових лав – №428 на шахті "Червоноградська" та №305 на "Відродження". Це були всі бюджетні кошти, які отримало ДП "Львіввугілля".

Також 230,2 млн. гривень заборгував Держвуглепостач перед перед ДП "Львіввугілля".

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли про те, що на Львівщині шахтарі розпочали безстрокове голодування. Шахтарі Василь Лесняк та Василь Симканич, що є головами шахтарських профспілкових організацій, розпочали акцію протесту вчора, у понеділок, 12 листопада. Причина голодування - невиплата зарплати.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах