У львові  |  01.11.19  |  п'ятниця
 

Археологи розповіли про знахідки на вул. Корнятка

Археологи «Рятівної археологічної служби» завершили шурфування на вулиці Корнятка у Львові. Про це повідомили в прес-службі Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба".

За два тижні вдалось зафіксувати рештки забудови, пов’язаної зі спорудами костелу Святої Трійці та монастиря тринітаріїв, які були тут до 1848 р. Зокрема, йдеться про ймовірну крипту при монастирі, у якій виявили фрагменти поховання; частину арочного склепіння пивниці монастиря та фрагмент фасадного муру монастирського комплексу від вулиці Театральної.

Зважаючи на знахідки, за нашими рекомендаціями, частково скорегували проект і змінили місця розміщення інженерних мереж.

Археологи і надалі проводитимуть нагляд під час земляних робіт при ремонті цієї вулиці.

Нагадаємо, що залучення археологів під час земляних робіт в історичному ареалі Львова вже після їх початку є неприпустимим та порушує законодавство України.

Як раніше розповідало Гал-інфо, 18 жовтня археологи повідомили, що у самому центрі Львова, на вул. Корнякта, розпочали земляні роботи без археологічного нагляду. Попри те, що вулиця розташована у зоні ЮНЕСКО.

У центрі Львова на площі Галицькій влітку демонтували фонтан "Кульбаба". На його місці планували облаштувати сухий фонтан, аналогічний, як на площі Митній. Роботи з реконструкції мали закінчити за 5 місяців.

Однак, вже традиційно для Львова, проектанти та замовники не передбачили проведення на цій ділянці археологічних досліджень, знаючи про те, що це зона цінного археологічного культурного шару.

Проект реконструкції фонтану "Кульбаба" на площі Галицькій ще на етапі проектних робіт археологічну частину не враховував. Як наслідок - будівельники зруйнували частину фундаменту давнього храму та знищили культурний шар ХV ст.

Про це повідомляє galinfo.com.ua

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1044

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах