У львові  |  31.03.22  |  четвер
 

У Львові вшанували журналістів, які загинули від рук окупантів

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

У Львові, на площі Ринок, просто неба відкрилась виставка «Call the War а War: російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022».

Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку росія розв'язала проти України.

Під час виставки колеги та друзі постраждалих журналістів показали їхні фото та розповіли їх історії. Учасниками події стали: журналістка Hromadske Мар'яна П'єцух, журналістка Радіо Свобода Галина Терещук, член правління Суспільного Дмитро Хоркін, політолог, друг загиблого на війні американського журналіста Брента Рено Микола Давидюк та інші.

«Наша виставка тут, у Львові, називається «Називайте війну війною» і для нас, журналістів, медіаекспертів, правозахисників вона має дві головні цілі. З одного боку, це жест нашої солідарності з усіма тими колегами, які продовжують працювати і розповідати правду про війну росії проти України, не зважаючи на небезпеку для їх власного життя. З іншого боку, ми хочемо сьогодні закликати всіх міжнародних журналістів пам’ятати про значення слів і називати війну саме війною, а не кризою, конфліктом чи військовою операцією»,

– наголосили організатори.

Зазначимо, що з 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту масової інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Виставку можна буде оглянути до 4 квітня.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», у Львові за державну зраду арештували блогера Гліба Ляшенка.

 

Про це повідомляє vgolos

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e