У львові  |  24.12.18  |  понеділок
 

У Львові вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

В Будинку вчених відбувся круглий стіл "Роль В'ячеслава Чорновола у становленні молодої особистості в сучасному суспільстві".

24 грудня у Львові відбулися вшанувальні заходи з нагоди 81-х роковин з дня народження В'ячеслава Чорновола.

Місцева влада та громадськість поклали квіти до пам'ятника українському діячеві, правозахиснику та публіцистові, який знаходиться у парку "На валах", передає прес-служба Львівської міської ради. Опісля було громадське віче.

В'ячеслав Чорновол - український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Був ув'язнений за "антирадянську пропаганду" та перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. У неволі пробув 17 років. 

Чорновол був провідником українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х - 90-х рр. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р. Багато українців з усіх куточків країни вважають його тим, хто наблизив незалежність нашої держави.

З 1992 р. і до смерті - голова Народного Руху України.

За півроку до президентських виборів 1999 року загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що його прибрали як небезпечного конкурента.

Звання Героя України удостоєний посмертно.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах