У львові  |  23.03.20  |  понеділок
 

Відео бійки з пасажиром, що кашляє в транспорті – це фейк

У Службі безпеки України спростували поширювану інформацію про нібито бійку в громадському транспорті одного з українських міст через кашель пасажира.

Це відео надіслали і адміністрації спільноти “Варта 1”, з описом, наче б то подія сталася у львівській маршрутці на Сихові.

“Відео старе – місяць чи два тому, як мені написали в приват і відношення до ніби чоловіка з підозрою на коронавірус який кашляв – не підтверджується !!”

– повідомляв керівник “Варта 1” Ігор Зінкевич.

“У мережі “розганяється” відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшлося про Вінницю, а потім про Львів) відбулася бійка, оскільки один із пасажирів нібито кашляв і мав ознаки коронавірусу. При цьому, кіберспеціалісти встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і ніяк не пов’язаний з коронавірусом (хоча і не прикрашає учасників ситуації)”,– повідомила пресслужба в неділю ввечері в Фейсбуці.

У СБУ зазначили, що першоджерелами розміщення відео стали “боти”, зокрема і проросійського спрямування.

“Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських і проросійських ресурсах. Аномальне “вірусне” поширення матеріалу вказує на залучення “ботоферм” для дестабілізації ситуації”,

– сказано в повідомленні.

У СБУ порадили виважено ставитися до будь-якої неперевіреної інформації.

Про це повідомляє varta1

 

 

Коментарі (4) перегляди: 674

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах