У львові  |  15.08.18  |  середа
 

В Уричі на Львівщині відбувся ХІІІ фестиваль "ТуСтань"

На фестивалі української середньовічної культури "Ту Стань!" у серпні цього року було задіяно сім локацій.

Тут були понад 100 заходів на будь-який смак. тощо. На цих майданчиках відбулися Понад 100 заходів на будь-який смак. Учасники могли долучитись до лицарські поєдинки, кінні турніри, ознайомитися з автентичними ремеслами, придбати сувеніри й вироби умільців на ярмарку. Як це було колись, створили тут окремі ремісничі цехи: книжників, ювелірів, малярів та гончарів. 

Понад 100 заходів на будь-який смак пройшло на майданчиках, де працювали ристалище, ремісничі майстер-класи, театр, університет, духовна територія, літературний клуб та багато іншого.  Учасники могли долучитись до лицарських поєдинків, кінних турнірів, ознайомитися з автентичними ремеслами, придбати сувеніри й вироби умільців на ярмарку. На майданчиках були організовані окремі ремісничі цехи, де творили книжників, ювеліри, малярі та гончарі. 

Цього року на фестивалі з'явилось кілька нових атракцій. У лицарській школі відвідувачі могли не просто спостерігати за боями, а й спробувати власні сили. Також гості фестивалю могли здійснити віртуальний політ над фортецею. Для цього створили локацію віртуальної реальності, яка стала технологічною новинкою. На фестивалі можна було взяти участь у різних квестах, що додало непередбачуваності та інтриги. А нічний штурм і лазерне дійство викликали загальне захоплення.

Відкрили туристичний барометр Тустані. Він, за словами першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського, буде не тільки популяризувати Тустань як осередок, де можна змістовно провести час, а й стане прикладом того, що кожен, хто приїжджає, зможе доторкнутися до історії й залишити про себе згадку.

Не залишились без уваги і діти, для яких створили дитячу фортецю. У ній вони досхочу могли радіти забавам, танцям, виставам.

Серед численних учасників фестивалю був Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.  Політик прокоментував назву фестивалю як відповідь ворогу нашими хлопцями на сході країни. "Оборонячи кордони, як і колись, кажуть ворогові: "Тут стань!". Хочу побажати воїнам, які сьогодні стануть до бою, перемоги. А всім учасникам фестивалю — гарного настрою та занурення в середньовічну атмосферу українського лицарства", — зазначив спікер українського парламенту.

Місто-фортеця Тустань існувало у IX—XVI століттях коло села Урич Сколівського району на Львівщині.  Фортеця була митним, адміністративним і військовим центром. Щоб зберегти й раціонально використовувати це наскельне поселення, майже 25 років тому тут створили Державний історико-культурний заповідник "ТуСтань", а тепер проводять фестиваль.  

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах