У львові  |  15.09.21  |  середа
 

В Офісі Омбудсмана України жахнулися від побаченого у львівських в’язницях (ФОТО)

Антисанітарія, без гарячої води, вологі стіни, щурі: результати моніторингового візиту до ДУ «Львівська установа виконання покарань № 19».

Як повідомили «Варта 1» в Офісі Омбудсмана України, працівниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини разом з регіональним координатором у Львівській області здійснено моніторинговий візит до Державної установи «Львівська установа виконання покарань № 19» (з виконанням функцій слідчого ізолятора) та амбулаторно-поліклінічного відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19 філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області, з метою перевірки додержання прав засуджених та осіб, узятих під варту.

Під час візиту виявлено порушення прав ув’язнених та засуджених, які можуть бути розцінені, як жорстоке, неналежне або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Умови перебування у камерах збірного відділення не відповідають вимогам національного законодавства, міжнародним стандартам, зокрема камери перебувають в антисанітарному стані, не проводяться заходи дератизації.

У деяких камерних приміщеннях не дотримується встановлена норма жилої площі на одну особу.

Виявлено недоліки в роботі Амбулаторно-поліклінічного відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19 (далі – АПВ), що призводять до порушення права в’язнів на охорону здоров’я та належну медичну допомогу. Зокрема через протікання даху будівлі в камері-палаті для осіб, які мають соматичні захворювання, на стелі відпала штукатурка; в ізоляторах для осіб, які мають інфекційні захворювання, для осіб з психічними розладами, клініко-діагностичній лабораторії, кабінеті фельдшерів, ординаторській на стінах, на стелі є сліди підтікань, стіни вологі. Також майже в усіх приміщеннях АПВ відсутнє гаряче водопостачання.

Довідково. «Львівська установа виконання покарань (№19)» – найстаріша діюча в’язниця у Львові. Розташована на вулиці Городоцькій в будівлі, перебудованій зі старовинного римсько-католицького монастиря жіночого ордена Святої Бригіди, збудованої в 1614 р.

У 1784 році за ініціативою австрійських властей, які змінили в Галичині польську адміністрацію, монастир було закрито, а його будівлю перетворено на в’язницю.

В’язниця продовжувала діяти в польський і радянський період. За часів польської влади використовувалася для утримання політичних в’язнів. З 1946 р. установа функціонує як місце попереднього ув’язнення, підпорядковане МВС СРСР. У 1998 р., у зв’язку зі створенням ДДУПВП установу передано в підпорядкування ДДУПВП. У грудні 1999 р. установу перейменовано в Львівський слідчий ізолятор. З січня 2017 року установа функціонує як державна установа «Львівська установа виконання покарань (№19).

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах