У львові  |  07.12.18  |  п'ятниця
 

У Яворові вшанували пам'ять полеглих воїнів

З нагоди Дня Збройних сил України в місті Яворові в 24 окремій механізованій бригаді імені Короля Данила відбулися урочистості.

В урочистостях взяв участь особовий склад цього одного з найкращих у Сухопутних військах, легендарного з’єднання, яке з перших днів війни на Сході захищає територіальну цілісність та незалежність держави.
Пам’ять воїнів, що віддали своє життя у війні на сході країни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Спільну молитву з офіційними капеланами 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила о. Володимиром та о. Богданом присутні відслужили за мир та злагоду в державі, за швидке одужання поранених, здоров’я військовослужбовців та їхніх родин.

Нагороди за мужність та відвагу в захисті незалежності та територіальної цілісності України від президента України Петра Порошенка вручив найкращим воїнам комбриг, Народний герой України, підполковник Валерій Гудзь.

Привітання з Днем Збройних сил України воїни отримали і від голови Яворівської райдержадміністрації Ігора Самардака та голови районної ради Володимира Сичака, а також мера Яворова Павла Бакунця. Офіційні особи Яворівщини удостоїли грамотами, подяками та подарунками найкращих військовослужбовців, серед котрих були жінки.

На завершення урочистої академії виступив військовий оркестр 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила, який виконав українські мелодії.

Мужність, професійність, відданість військовій присязі бійців Королівської бригади відзначив о. Володимир Шидловський, котрий знає їх не з чужих слів, а особисто бачив, як самовіддано захищають державу вояки на фронті.

24 окрема механізована бригада імені Короля Данила є формуванням механізованих військ Збройних сил України, що входить до складу оперативного командування "Захід".

У 2014 році на її базі були сформовані кілька "важких" батальйонних тактичних груп. На початку березня 1 механізований батальйон потрапив на схід України, де у травні локалізувався в районі Слов’янська, Красного Лимана і Краматорська. Перших втрат особовому складу бригади завдали бої в районі Слов’янська. Семеро військовослужбовців бригади, серед котрих був командир батальйону Ігор Ляшенко загинули в боях під Ямполем та Закітним Донецької області 19 червня 2014. Потім було звільнення Сіверська, а потім – Луганщина, взяття Лисичанська та рух на Луганськ.

У 53 військовому містечку Яворова, незадовго до Дня захисника України, 13 жовтня 2018 року відбулось відкриття Меморіалу пам’яті полеглих за Україну воїнів 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила.

Командувач військ оперативного командування "Захід", генерал-лейтенант Олександр Павлюк, виступаючи на відкритті та освяченні Меморіалу пам’яті своїх бойових побратимів, подякував 24 окремій механізованій бригаді за мужність, героїзм, вірність присязі народові України.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах