У львові  |  19.08.18  |  неділя
 

У Пліснеську на Львівщині тривають археологічні розкопки

Археологічна експедиція Історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" та Інституту археології ЛНУ ім. Івана Франка працює у цьому році у Пліснеську.

Про це повідомляє Zolochiv.net.

У Пліснеську планується створення археологічного скансену, тобто Музею просто неба, де будуть відтворені об'єкти оборонного, житлового, господарського призначення. Під програму його створення, за словами заступника директора Адміністрації історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" Андрія Филипчука, велися археологічні розкопки. "Саме для цього об'єктами наукових пошуків стали шоста лінія захисту, а також ділянка на так званому "дитинці" - давньоруського міста XII-XIII ст.", - сказав Андрій Филипчук.

Серед знахідок найчисельнішимии є фрагменти керамічного посуду, кухонного начиння, залізні та скляні шлаки, різного роду предмети побуту, прикраси і частково навіть елементи озброєння - стріли та інше. На увагу заслуговують давньоруські ключі  XII-XIII ст.

Активну участь у роботі експедиції, за словами керівника волонтерського корпусу Пліснеської археологічної експедиції Нестора Рибчинського, взяли волонтери. Серед них були студенти Львівського національного університету ім. Івана Франка, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) та інших європейських університетів.

Своїми враженнями про участь у розкопках поділились студентка Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) Оксана Бурнаєва та студент Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Михайло Климович розповіли, що їм дуже цікаво брати участь у розкопках. 

Детальніше про археологічні розкопки у відео:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=lXkJGXHX1ew 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах