У львові  |  12.10.18  |  п'ятниця
 

У Львові всі багатоповерхівки спишуть з ЛКП до кінця 2018 р.

Якщо люди з багатоповерхівок до 1 березня не визначаться з тим, хто буде управляти їхнім будинком, то на конкурсних засадах для їх житла призначать управляючу компанію.

Депутати Львівської міської ради ухвалили рішення, відповідно до якого всі багатоквартирні будинки Львова спишуть із комунальних підприємств (КП) вже до кінця 2018 року.

Директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури  Ірина Маруняк пояснює, що робити львів'янам і за які кошти утримувати їхні будинки.

"Поки люди будуть визначатися чи будинок створить ОСББ, чи перейде будинок на обслуговування управляючої компанії, чи буде самообслуговуватись – його обслуговуватиме комунальне підприємство. Після того, як люди визначаться в тому, як вони будуть управляти будинком – його спишуть. Якщо люди до 1 березня не приймуть такого рішення, то буде призначена конкурсна комісія на рівні міської ради та районних адміністрацій, яка буде визначати яка управляюча компанія керуватиме тим чи іншим будинком", - розповідає Ірина Маруняк.

Депутати міської ради  повідомили, що будуть діяти бюджетні програми, які підтримуватимуть життєдіяльність багатоквартирних будинків.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак розповів "Львівській газеті" про те, що після знімання багатоквартирних будинків із балансу ЛКП, співвласники багатоповерхівок зможуть укладати договори про обслуговування також із житлово-будівельним кооперативом (ЖБК).

"У нас зараз недокомплект ЛКП десь 25%, тому тих, хто є звільняти не будуть. Ніякого скорочення не буде, а у людей з’явиться можливість поборотися між собою за те, щоб взяти більше будинків. Конкуренція буде спонукати людей працювати краще і одночасно даватиме можливість заробити більше. Зараз запрацює ринок, і те ЛКП, де працюватимуть краще і активніше, матиме можливість заробляти більше", – повідомляє Сергій Бабак.

Мешканці 7644 львівських будинків мають прийняти рішення щодо керівника їхнім житлом. Загалом у Львові наразі є 9471 багатоквартирний житловий будинок. Ще 1295 будинків об'єдналися в 1232 ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), що становить майже 20 % від загальної кількості.

 

 
 

Коментарі (4) перегляди: 890

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах