У львові  |  12.11.19  |  вівторок
 

У Львові вшанували пам'ять Зеновія Красівського

У Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" відбувся вечір спогадів українського поета, літератора, члена Українського національного фронту та Української гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУН(Р) у підрадянській Україні Зеновія Красівськ

Про це  повідомили у прес-службі ЛОДА.

ʺСьогодні виповнюється 90 років одному з найвідоміших членів Організації українських націоналістів Зеновію Красівському. Ця людина цікава тим, що зуміла перенести крізь своє життя ті ідеї, які починавʺ,

- зазначив модератор заходу, історик Микола Посівнич.

Своїми спогадами про Зеновія Красівського поділились ті, хто був знайомий із літератором, а також про поета та провідника розповіли дослідники українського визвольного руху.

Організатори заходу - Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів ʺТюрма на Лонцькогоʺ за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Довідково:

Зеновiй Красівський – поет, громадський діяч. Народився 12 листопада 1929 року Член Української гельсінської групи (1979). Закінчив Львівський університет (1962).

У 1945 і 1947 роки тікав під час виселення його родини до Казахстану за співпрацю з ОУН. Таємно перебував у Львові. У березні 1949 року заарештований, засуджений до 5-ти років таборів і довічного заслання. Покарання відбував в Архангельській обл (РФ). 1953 році амністований, працював у шахті в м. Караґанда (Казахстан). 1959 році знову заарештований, утік до Львова.

Співзасновник Українського національного фронту (1964), програма якого передбачала мирні методи боротьби за незалежність України. Резонансу набув ʺМеморандум УНФ ХХІІІ з’їздові КПРСʺ з вимогою переосмислити національні проблеми в СРСР, припинити арешти й переслідування української інтелігенції, ввести українську мову в громадські і культурні установи УРСР.

24 березня 1967 заарештований, за звинуваченням у антирадянській діяльності, засуджений. Покарання відбував у Владимирській в’язниці (РФ), де написав поетичну збірку ʺНевольницькі плачіʺ, що 1984 вийшла друком у Лондоні.

У 1972 році відправлений на примусове лікування до психіатричної лікарні в м. Смоленськ (РФ), від 1976 року – у Львові. Один iз засновників політичного об’єднання ʺДержавна самостiйнiсть Україниʺ (1990). Наприкінці життя опікувався відновленням УГКЦ, керував будівництвом жіночого монастиря у с. Гошів (Долинський р-н Івано-Франківської обл). Від 1990 року очолював Провід ОУН.

Про це повідомляє galinfo.com.ua

 
 

Коментарі (3) перегляди: 510

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах