У львові  |  13.11.18  |  вівторок
 

У Львові відкриється виставка Олега Мінька

У середу, 14 листопада, о 16:00 год у виставкових залах національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки живопису "Олег Мінько: мої ієрархії".

Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Ця виставка живопису є кураторським проектом львівського мистецтвознавця Богдана Мисюги. Його метою є бажання подивитись на творчість Олега Мінька по-новому.

Проект складається з кілької частин. Перша з них - "Від перцепції до ієрогліфа", представляє не експоновані зразки абстрактних живописних композицій 1960-1965 років. Наступна частина проекту демонструє "архетипи". У ній зібрані живописні роботи 1963-1967 років, у яких Олег Мінько виокремлює різні національні культури, за допомогою яких відтворює образи природи, тваринного світу та людини. 

Третя частина проекту має назву "Світобудова". У ній виставлені роботи художника 1989-1995 років, в яких відтворена композиція на основі образного опрацювання форм навколишньої природи, а також прослідковується прагнення до вивчення релігій і міфів.  

Четверта частина охоплює період творчості художника 1996-2012 років. Це "Філософські діалоги", присвячені моральним принципам, сформованим у колі українських шістдесятників. До них увійшли програмні твори морально-етичної тематики, у яких прослідковується авторська світоглядна система символів та живописних прийомів. Завершує проект група творів різних періодів творчості, які об’єднанні в "Ієрархії".  

Доповнюють виставку цитати сучасників Олега Мінька, які були для нього авторитетми, а також його авторськими поезіями. 

Олег Мінько народився у 1938 році у місті Макіївка Донецької області, помер у 2013 році у Львові. Він є представником альтернативного мистецтва України 1960-1980-х років, відомим педагогом львівської мистецької школи. Був викладачем кафедри художнього текстилю у Львівській Національній академії мистецтв у 1982-2013 роках.

Відвідати виставку можна буде у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові, що знаходиться на проспекті Свободи, 20.

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах