У львові  |  12.02.19  |  вівторок
 

У Львові у музеї Грушевського відкриється виставка Миколи Горди

У середу, 13 лютого, о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбудеться відкриття виставки пам’яті художника Миколи Горди.

26 робіт Миколи Горди експонується на виставці. Серед них - автопортрети,  портрети Михайла Грушевського, Володимира Івасюка, Левка  Лук’яненка, цикл творів "Поетичний календар Галини Гордасевич", "Іван Богун під Берестечком", "Мої батьки".

Художник Микола Горда походить з села Крупичполе Ічнянського району Чернігівської області, де він народився 15 листопада 1946 року.

Вчився у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на відділі кераміки, отримавши диплом у 1976 році. Вчителями з фаху Микола Горда вважав Вітольда Манастирського та Карла Звіринського.

На світогляд художника значний вплив мало спілкування з Іваном Гончарем, Аллою Горською, Віктором Зарецьким. Завдяки композитору Вадиму Смогітелю у Києві художник мав змогу познайомитись з цими творчими особистостями, які у свою чергу надихали його у живопису. 

Свою професійну діяльність Микола Горда почав з художнього комбінату у Львові після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

У 2000 році художник відкрив свою першу персональну виставку. Виставка однієї картини "Іван Богун під Берестечком" експонувалась у приміщенні Львівського Будинку вчителя. 

Микола Горда брав участь у персональних та колективних виставках та акціях як член творчого об‘єднання "Вориння". До них належать акція пам'яті В. Івасюка та В. Чорновола у Львові (1999), вечір поезії Галини Гордасевич (2000), виставки у Львівському Будинку вчителя, Львівському музеї історії релігії (2001), Музеї архітектури та побуту у Львові (2002), Центрі української книги у Львові, Музеї "Гуцульщина" у Коломиї (2003), Музеї Михайла Грушевського у Львові, Краєзнавчому музеї м. Стрия (2004), Літературно-меморіальному музеї Івана Франка у Львові (2005), Музеї етнографії та художнього промислу у Львові (2006). 

У 2003 році у Львівській галереї мистецтв проходила Всеукраїнська акція "Гетьман Іван Мазепа. Погляд крізь століття". На ній виставлялись дві роботи Миколи Горди - "Козацька чайка "Пресвята Покрова" та "Іван Богун під Берестечком". 

Колекції музеїв Україн, а також у приватні збірки України, Франції, Канади, США, Німеччини, Швеції, Туреччини, Нідерландів та Польщі мають роботи Миколи Горди.

"У теплому колі друзів згадаємо митця, який завжди дарував нам радість і тепер нагадує про себе своїми творчими роботами", – запрошує Оля Горда-Цибко на сторінці події у Facebook.

Виставку можна буде відвідати до 28 лютого 2019 року.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах