У львові  |  30.03.22  |  середа
 

У Львові розкажуть про російські злочини проти медіа в Україні

Завтра, 31 березня, о 12.30 год на площі Ринок, 32 (навпроти Ukraine Media Center) відкриють виставку «Call the War а War: російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого 2022».

Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку Росія розпочала проти України. Це вияв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати, попри небезпеку.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Чому журналісти і журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою «денацифікації» у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок – доносити правду.

Світ має усвідомити, що Росія – агресор. Тому закордонним журналістам і медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну Росії проти України – саме війною, а не «кризою», «конфліктом» чи «військовою операцією»»,

- зазначають організатори події.

Зокрема, з 24 лютого від рук агресора в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією ГО "Інститут масової інформації" станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії Росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Американські політики не вірять Росії

Про це повідомляє dailylviv

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e