У львові  |  03.12.19  |  вівторок
 

У Львові просять створити притулок для жінок

Виділити приміщення на притулок для жінок та їхніх дітей, що постраждали від домашнього насильства у м. Львові, просять у петиції, що зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій.

Автор петиції Галина Федькович зазначає - якщо жінка хоче піти від чоловіка, який вчиняє насильство, — у Львові їй нікуди піти. У Львові немає жодного спеціалізованого притулку для жінок та жінок із дітьми, де можна було б отримати психологічний, юридичний та соціальний супровід.

"Створення притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" покладено на органи місцевого самоврядування. Але, на жаль, у нашому місті досі немає безпечного місця, де жінка могла б перебувати та отримувати допомогу фахівців, поки вдома їй загрожує небезпека",

- пише вона.

Депутати міської ради погодили Програму запобігання домашньому насильству на 2019–2020 роки, одним із завдань якої є визначення потреби в створенні притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства – але цього замало, вважає автор петиції. Міжнародні стандарти надання допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства, вимагають від держав забезпечити місця у спеціалізованих притулках з розрахунку 1 місце (для жінки з дитиною) на 8-10 тисяч осіб населення. З цих розрахунків у Львові має бути створено близько 80-100 місць у притулках для жінок, які страждають від насильства.

 

Про це повідомляє lviv.sq.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах