У львові  |  19.08.18  |  неділя
 

У Львові проходить ІІІ Міжнародний фестиваль Параджанова

У Львові втретє, з 19 по 24 серпня, проведуть міжнародний фестиваль, присвячений українському режисеру Сергію Параджанову.

Про це передає 032.ua.

Фестиваль відбуватиметься у Левандівського парку та культурно-мистецькому центрі "Супутник" у Львові.

У програму фестивалю трдиційно, як повідомляють організатори, входить огляд мистецької експозиції в КМЦ "Супутник", показ кіно просто неба у парку, Ніч театру, літературні читання, концерти, лекції та дискусії за участі зіркових гостей.

Також для дітей і дорослих організатори фестивалю влаштують майстер-класи, запустять dj-сети з електронною музикою. Вони стануть новинкою у цьому році. Завершиться фестиваль Гала-концертом до Дня Незалежності.

Одною з атракцій фестивалю буде повітряна куля. Вона буде не тільки засобом привернення уваги, а й символом цієї місцевості. На Левандівці з 1914 до 1929 року було перше у Львові  летовище. Про це також зараз нагадують назви вулиць мікрорайону - Повітряна, Авіаційна, Ангарна, Моторна, Пропелерна та інші.

На фестивалі кулю підніматимуть у небо 24 серпня, на День Незалежності. Політати на ній, за словами представник ГО "Галицьке товариство повітроплавців" Анатолій Копч,  зможуть тільки  учасники заходу та переможці конкурсів, якщо такі будуть проводитися.  

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться сьогодні, 19 серпня. Захід розпочнеться о 17:00 з діджей-сету і відкриття виставки. З 18:00 почнуться наступні події, серед яких концертна програма від КМЦ "Супутник", проект-перформанс "Живі колажі#Parajanovforever" у виконанні імідж-театру "Пані Кураж", майстер-клас з аргентинського танго від Марти Андрушко та В’ячеслава Соколова, зустріч з авторами фільму "Небезпечно вільна людина" - режисером Романом Ширманом та сценаристом Сергієм Тримбачем. Завершиться перший день фестивалю показом цього фільму у Левандівському парку. 

Сергій Йосипович Параджанов (1924 - 1990) - український та вірменський кінорежисер, народний артист УРСР та лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1991, посмертно). З Україною режисера пов'язує велика частина життя та творчості: тут він створив фільми "Наталія Ужвій", "Золоті руки", "Думка", "Перший парубок", "Українська рапсодія", "Квітка на камені" (у співавторстві). Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації повісті Коцюбинського "Тіні забутих предків" (1964), який був і є одним з найвідоміших фільмів режисера, поруч з "Кольором граната" (1968). 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах