У львові  |  24.02.21  |  середа
 

У Львові почали приймати на реабілітацію дітей з рідкісними вродженими захворюваннями

У львівській дитячій лікарні на Орлика на реабілітацію почали приймати дітей з орфанними захворюваннями, зокрема – хворобою Дюшена.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

«До нас звернулися батьки, зокрема – одна з матерів дитини з хворобою Дюшена із проханням дати дітям з рідкісними генетичними захворюваннями простір для швидкого обстеження та потрібної реабілітації, аби уникнути контактів із людьми, не стояти у довгих чергах тощо»,

– розповів заступник головного лікаря Роман Герега. З його слів вже розробили графік перебування таких дітей у львівській лікарні. Цього тижня вже прийняли перших трьох дітей з хворобою Дюшена на обстеження та реабілітацію.

«Хвороба Дюшена вражає не лише нервову систему, а й усі органи й системи. Тому на базі нашої клініки вони мають можливість без черг та очікувань у людних місцях пройти усі види діагностичних обстежень. отримати консультацію спеціалістів та спеціально розроблену реабілітацію впродовж 10 днів в реабілітаційному відділенні»,

– розповів завідувач неврологічного відділення лікарні Олег Куксенко. 

Така можливість обстеження у стінах дитячої лікарні є дуже важливою для батьків з орфанними захворюваннями. Адже для діток з рідкісними захворюваннями дуже важливо не контактувати з іншими, особливо у період пандемії. У лікарні організовано все так, щоб лікар йшов до пацієнта, а не навпаки. Це значно пришвидшує  процес діагностики та реабілітації, адже діти з цими захворюваннями потребують діагностики та реабілітації кожних 2 – 2,5 місяці на постійній основі.

Довідка

Орфанні захворювання — рідкісні вроджені або набуті захворювання, які характеризуються тяжким, хронічним перебігом. Вони супроводжуються формуванням дегенеративних змін в організмі, зниженням якості та скороченням тривалості життя хворих і навіть становлять загрозу для їх життя.

Хвороба Дюшена — генетичне захворювання, що характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії. Призводить до повної втрати здатності рухатися та в підсумку до смерті. Хворіють тільки чоловіки. Жінки можуть бути носіями гена. Share this:

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах