У львові  |  05.01.21  |  вівторок
 

У Львові на ШВЛ перебуває 4-річна дитина з підтвердженим COVID

Сьогодні у львівській лікарні ОХМАТДИТ 10 маленьких пацієнтів з підозрою і підтвердженим ковід, 1 дитина, якій 4 роки, перебуває під ШВЛ.

Стан дитини стабільний, загрози життю немає. Про це повідомила під час брифінгу розповіла керівник медзакладу Олександра Бурда.

Також вона додала, що з початку пандемії коронавірусу у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід. До прикладу, з вересня по грудень у середньому в медзакладі лікували 75-80 маленьких пацієнтів.

«39 % – це позитивні пацієнти. Серед пацієнтів, які були в нас проліковані, це і новонароджені діти і діти віком 17 років. Найбільша частка дітей – від 5 до 14 років»,

– зазначила вона.

Медик розповіла, що упродовж останнього часу збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу.

Зокрема за увесь період лікування коронавірусної інфекції, було проліковано 15 дітей з синдромом Кавасакі. Це – гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1 %. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.

«Це дуже серйозний синдром, який може мати різні ускладнення для життя, зокрема він ускладнюється коронаритом – запаленням коронарних артерій серця. Основне лікування – це введення імуноглобулінів. Таке лікування є дорогим, але всіма зусиллями ми стараємось дітям допомогти»,

– зазначила Олександра Бурда та додала, що сьогодні в медзаклад Львівщини звертаються з інших областей для надання допомоги таким складним пацієнтам.

«Була одна дитина із сусідньої області у дуже складному стані. Вона лікувалась з гарячкою тривалий час без ефекту. В нас їй було діагностовано синдром Кавасакі і відповідно проведено комплексне обстеження, лікування. Сьогодні дитина з позитивною динамікою, найближчим часом її планують виписувати»,

– зазначила керівник медзакладу.

Чимало дітей, яких лікують в ОХМАТДИТІ від коронавірусу, мають супутні захворювання. Це ускладнює лікування, зазначають медики. Серед супутніх патологій: цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркова недостатність тощо.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах