У львові  |  18.11.13  |  понеділок
 

У Львові – концептуальна виставка митця із Закарпаття

17 листопада у львівській галереї "Дзиґа", що на вул. Вірменській, 36, відкрили виставку під назвою "Колекція" знаменитого ужгородського модерного митця Габріела Булеци.

Виставка Булеци у Львові – це чергова спроба спростувати традиційні стереотипи про особистість митця і його індивідуалізм, яку Габріел Булеца розпочав ще у вісімдесятих роках. Підкреслити ідею інтелектуального змісту, автономії у тому, що саме ти твориш – це тільки кілька штрихів із концепції виставки.

На перший погляд, творіння Булеци подібні на абстракції, з ознаками фігуративного живопису. Об'єктом його творчості є природа, одухотворена присутністю живих істот. Закарпатський митець намагається бути межово відкритим і правдивим у відтворенні її сутності, настрою. На виставці презентували його останні роботи. Як тло Булеца використовує білий планшет і сірникові коробки. У них митець вмістив різні предмети – дзеркала, скло, іграшки, віск свічок, гриби, комах, і навіть людську кров.

Зазначимо, що концептуальне мистецтво – це один із найбільш відомих напрямів у мистецтві шістдесятих-сімдесятих років. Його представники є противниками створення традиційного художнього витвору. Вони звертаються до концептуальних "об'єктів", які виступають у формі проектів або ідей.

Зі слів самого автора виставки широкому загалу таке мистецтво є незрозумілим. Тому багатьом воно не до вподоби. Однак Булеца й не намагається комусь сподобатися, хоч сам зазначає, що йому добре відомо, що для цього необхідно робити. За словами митця, Павло Бедзір передбачав, що його твори зрозуміють через сто років, тим часом автор має надію, що його зрозуміють через 50 років.

"Колись, через півстоліття з'явиться мистецтвознавець, що вивчатиме й описуватиме нашу епоху просто скаже, що наприкінці ХХ-го століття в Ужгороді зароджувалося актуальне мистецтво, – і серед перших, хто представляв його, назве мене",

- зазначив Булеца.

Додамо, що виставка у галереї "Дзиґа" триватиме до 30 листопада. Вхід вільний.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 3914

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах