|
||
У Буському районі у виборчих списках числяться "мертві душі"До "Буського медіа порталу" звернулися місцеві мешканці з повідомленням, що вже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї.Місцеві мешканці стверджують, що з цього приводу звертались до Державної виборчої комісії й перед попередніми виборами, але безрезультатно. Не зважаючи на те, що у 1981 році загинув батько однієї мешканки Буська, на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного. Державний реєстр виборців ведуть відповідні відділи, створені при місцевих районних державних адміністраціях чи міськвиконкомах з 2007 року. Їхня загальна кількість по Україні сягає приблизно 760. У червні-вересні 2009 року, перед президентськими виборами 2010 року, створилась первинна база даних Державного реєстру. Кожен виборець, включений до Реєстру, отримав письмове повідомлення. З того часу, якщо особисто звернутись до відповідного відділу або коли уточнюють попередні списки виборців, можна проконтролювати правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців. Разом з тим, працівники відділу Реєстру запевняють, що намагаються звести кількість неточностей у виборчих списках до мінімуму. Попередні списки виборців уже передали до виборчих дільниць, і запрошення на голосування зараз має надійти до кожного виборця. Звернутися до дільничної виборчої комісії чи органу ведення реєстру виборців стосовно внесення змін у списки можна у випадку, якщо запрошення не прийшло або прізвище, ім’я, по батькові чи адреса вказані з неточностями.
Те ж саме відбувається з "мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктах. У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської Районної держадміністрації кажуть, що потрібно звернутись до них один раз і вони вмправлять неточність у списках. Разом із тим, абсолютно точно сформувати списки виборців неможливо в принципі.
На підставі цих списків, переданих із паспортного столу, за її словами, почав формуватись реєстр. Але поскільки Державний реєстр виборців діє в межах, виначених чинним законодавством, то внесення змін до списку виборців, можливе тільки за наявності документів чи копій, які є підставою для внесення змін. У зв'язку з цим, працівники Державного реєстру виборців Буської РДА почали надсилати запити до РАЦСів та отримувати звідти інформацію. Але, зі слів працівниці Державного реєстру виборців Буської РДА, інколи вони просто фізично не можуть виявити помилки у списку. Це, зокрема, стосується випадків, коли людина померла в іншому місті, і свідоцтво про смерть видано не місцевим РАЦСом. Відділ ведення Державного реєстру виборців уточнює списки. До 27 березня вони будуть передані до дільничних виборчих комісій. Працівники відділу відзначають, що на цих виборах кількість звернень громадян збільшилась. Коментарі (
|