У львові  |  16.08.19  |  п'ятниця
 

Суддю зі Львова відсторонили від посади

Вища рада правосуддя розглянула питання про відсторонення судді Франківського районного суду міста Львова Марії Мартинишин від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності.

18 січня 2019 року суддю притягнули до дисциплінарної відповідальності, на півроку відсторонили від посади з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді, направили на проходження курсу з підвищення кваліфікації та проходження кваліфікаційного оцінювання.

Суддя внаслідок недбалості істотно порушила норми процесуального права під час здійснення правосуддя, що «унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків, а також призвело до порушення правил підсудності; внаслідок недбалості допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод».

Вона прийняла до провадження позов про поділ спільного майна подружжя, який не підлягав розгляду цим судом (тобто з порушенням правил підсудності) та не відповідав вимогам цивільного процесуального закону щодо змісту позовної заяви в частині зазначення ціни позову, призначила справу до розгляду без урахування необхідності виконання вимог статті 74 ЦПК України, ухвалила у цій справі рішення про визнання за особою права власності на майно, що належить на праві власності іншій особі, яка не була залучена до участі у справі.

Рішення суддя оскаржила, але безрезультатно. 1 серпня 2019 року Перша дисциплінарна палата ВРП внесла подання про відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Про це повідомляє Українське Право

 
 

Коментарі (0) перегляди: 352

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах