У львові  |  10.08.18  |  п'ятниця
 

Сучасне китайське мистецтво на день привезли до Львова

У Галереї Львівської національної академії мистецтв 9 серпня відкрили виставку творів китайського живопису "Зелена хвиля над Дніпром".

Експозиція триватиме лише день і проходить у межах візиту до міста китайської культурно-мистецької делегації.  

На виставці представленіроботи одинадцяти китайських художників. Це роботи студентів і професорів одних із найпотужніших вищих мистецьких шкіл Китаю – Академії образотворчого мистецтва Шанхайського університету, Центральної академії мистецтв і Нанкінської академії мистецтв. У своїх роботах вони передають найкращі здобутки сучасного китайського живопису із його столітніми та непересічними естетичними якостями. 

Серед представлених робіт – китайські пейзажі, намальовані на традиційних вертикальних полотнах, портрети та життєві сценки. І хоч усі роботи створені в традиційній китайській манері, в них можна простежити і індивідуальний почерк кожного із авторів. Експозиція вирізняється легкістю та виваженістю, яка притаманна цьому народу. 

Цікавою є і сама назва виставки. Виявляється, "Зелена хвиля над Дніпром" є своєрідною апеляцією до назви великої мистецької галереї в місті Усі "Greenwave" ("Зелена хвиля"). Ця галерея активно співпрацює із українськими художниками. Та цього разу за її сприяння демонструють здобутки сучасної художньої культури Китаю в Україні.

"Загалом, це важлива подія, що має на меті зафіксувати певний етап розвитку україно-китайських відносин в мистецькій площині, дає можливість двом культурам краще пізнати один одного та сприятиме налагодженню подальшого ефективного співробітництва між Львівською національною академією мистецтв та провідними мистецькими навчальними закладами Китаю", - розповіли організатори заходу. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах