У львові  |  18.10.17  |  середа
 

Польське МЗС обурилося новим пам'ятником під Львовом

Українського посла в Польщі Андрія Дещицю викликали в МЗС Польщі в зв'язку з відкриттям на межі Львівської та Закарпатської областей меморіалу солдатам Карпатської України.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на прес-службe польського МЗС.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький під час зустрічі з Андрієм Дещицею висловив здивування у зв'язку з участю у відкритті меморіалу віце-прем'єра України Іванни Климпуш-Цинцадзе і інших державних чиновників.

Ціхоцький заявив, що меморіал був споруджений за рахунок держави, і на ньому встановлена табличка з написом "Героям Карпатської України, розстріляним польським і угорськими окупантами в березні 1939 року".

"Польща ніколи не окупувала Україну. Деякі території сьогоднішнього української держави входили до складу Польщі на основі міжнародного права. Досі не було представлено жодного доказу на підтримку тези про масовий розстріл членів Карпатської Січі в березні 1939 року, не кажучи вже про польську відповідальність за цей злочин",

- йдеться в повідомленні МЗС Польщі.

Під Львовом відкрили меморіал бійцям Карпатської України. На місці меморіалу перепоховали останки 22 учасників армії Карпатської України, які були знайдені фахівцями протягом 2008-2015 років.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах