У львові  |  09.01.18  |  вівторок
 

Сестри Музичук увійшли в десятку найсильніших шахісток світу

У ТОП-10 рейтингу найкращих шахісток ФІДЕ, опублікованого в січні, львів'янки Анна Музичук та її сестра Марія, колишня чемпіонка світу, зайняли, відповідно, 3-е та 7-е місця.

Першу сходинку жіночого рейтингу посіла чемпіонка світу з Китаю Хоу Іфань (2680), друге місце дісталося її співвітчизниці Цзю Веньцзюнь (2571).

Загалом до першої сотні найсильніших шахісток світу увійшло вісім дівчат з України, серед них - Наталія Букса зі Львова, яка опинилася на 76-ому місці.

Першим серед чоловіків став чемпіон світу Магнус Карлсен з Норвегії (2834). У ТОП-100 увійшло сім українських шахістів, зокрема, троє представників Львівської області: Василь Іванчук, Юрій Криворучко та Мартин Кравців.

Як повідомлялося, раніше видання "Фокус" склало рейтинг ТОП-100 найвпливовіших людей країни за підсумками 2017 року. Серед них виявилися семеро українських спортсменів. До цього переліку увійшла також львівська шахістка Анна Музичук, зайнявши 96-у позицію.

Раніше чемпіонка світу зі швидких шахів і бліц-шахів 2016 року Анна Музичук відмовилася від участі у чемпіонаті світу в Саудівській Аравії. Предстаниця України заявила, що не миритиметься з пригніченням жінок у цій країні.  Її публікація на цю тему стала найпопулярнішою в українському сегменті Facebook за всю історію.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах