У львові  |  15.08.19  |  четвер
 

Проект реконструкції фонтану "Кульбаба" у Львові повністю змінять

Раніше тут планували встановити сухий фонтан.

У Львові повністю змінять проект реконструкції фонтану "Кульбаба", що на площі Галицькій. Його мають розробити приблизно за пів року.

Про це у коментарі повідомила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.   

"Проект впорядкування території потрібно повністю змінити, оскільки попередній неможливо реалізовати через виявлені на місці знахідки. Проект потребує тривалого часу для переробки, попередній, наприклад, робили впродовж пів року. Залишки, звичайно, треба надійно законсервувати та зберегти. Якщо приймуть рішення про експонування знахідок, хоча воно не буде добрим для нашого клімату, тоді можна буде пісок легко вийняти і експонувати", – каже вона.

Раніше директор НДЦ "Рятувально-археологічна служба" Олег Осаульчук розповідав про те, що  в Європі вже відходять від експонування просто неба чи під склом, бо це малоінформативно і малопродуктивно, а в утриманні — дорого. Натомість там намагаються показувати супровідний матеріал: наприклад, 3D-реконструкції, як виглядали у давнину рів чи стіна, демонструють зразки.

Лілія Онищенко ж зауважує, що добре було б зробити приблизний макет храму Воздвиження Чесного Хреста, який був колись, щоби люди приходили й дивилися.

Під час реконструкції фонтану "Кульбаба" знайшли фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Також днями тут також знайшли останки десятьох людей.

Археологи мали працювати на площі до середини липня, після чого передати свої висновки Галицькій районній адміністрації, після чого мають удосконалити проект реконструкції площі.

На місці "Кульбаби" планують облаштувати сухий фонтан. Роботи повинні були закінчити за 5 місяців. Втім після демонтажу металевої скульптури підрядники натрапили на археологічні знахідки. А також група львівських активістів, яка займається дослідженням радянської та монументальної спадщини Львова, звернулась до заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, аби фонтан зберегли.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах