У львові  |  10.03.20  |  вівторок
 

У центрі Львова розгорнули прапор України

Цьогоріч виповнюється 155 років із дня першого публічного виконання Державного Гімну України.

Цьогоріч виповнюється 155 років із дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди, у Львові 10 березня о 13.30 год на площі Ринок, перед міською Ратушею відбулось урочисте виконання Гімну України. Про це пише Depo.Львів.

"Цей захід став для львів’ян уже традиційним і символічним, адже спільне виконання Гімну засвідчує, що ми єдині у своїй любові до рідної країни. У словах Гімну закладена незламна сила духу, яка долає усілякі перешкоди, підносить дух у боротьбі за свободу. Єдність львів’ян стає добрим прикладом соборності для всієї України",

— зазначають в управлінні внутрішньої політики ЛМР.

Участь у заході взяли представники громадських організацій, міської влади, духовенства, всі охочі містяни й гості Львова.

Довідка: Створення гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла Україна", який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського, покладений на музику Вербицького, отримав 15 січня 1992 року.

Про це повідомляє lviv.depo.ua

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах