У львові  |  21.02.18  |  середа
 

Прапор УПА на Західній Україні прирівняли до державного

Над будівлями Львівської і Тернопільської міських рад тепер разом з державним жовто-блакитним прапором у свята будуть піднімати червоно-чорний прапор українських націоналістів.

На цей крок місцева влада пішла після того, як в Польщі прийняли так званий "антибандерівський закон". Таким чином, Західна Україна намагається висловити свій політичний протест і підтримати ідеологію українського націоналізму.

"Цим рішенням ми демонструємо, що не дозволимо іншим країнам переписувати сторінки нашої історії. І ще раз офіційно стверджуємо на міському рівні повагу до наших Героїв та їх внесок в боротьбу за незалежність України",

- заявив мер Тернополя, член ВО "Свобода" Сергій Надал.

Цікаво, що син головнокомандуючого УПА Романа Шухевича - депутат Верховної Ради Юрій-Богдан Шухевич розкритикував прирівнювання прапору УПА до Державного прапора України.

"Я вважаю, що на Ратуші і на всіх урядових спорудах у першу чергу повинен висіти Державний прапор. Червоно-чорний зверху Ратуші не потрібно вивішувати, але у певні дні на флагштоку біля Ратуші можна підняти червоно-чорний. Але, я вважаю, що на висоті урядових будинків повинен висіти тільки синьо-жовтий прапор... Комусь вигідно протиставити одних іншим. Але ми вже у свій час воювали: схід - захід; греко-католики – православні… Так нас зіштовхували. Тепер будемо воювати за прапори? Потім за що? Комусь треба, щоб ми через другорядні питання вели між собою війну",

- зазначив Герой України.

Нагадаємо, що українців в Польщі вже почали запитувати про ставлення до УПА. Ті громадяни України, які бажають отримати посвідку на проживання в Польщі, тепер повинні під час співбесіди буквально засудити Степана Бандеру і діяльність ОУН-УПА.

Як повідомлялося, польський парламент заборонив ідеологію Степана Бандери. Тепер за заперечення "злочинів українських націоналістів", зокрема Волинської різанини, під час Другої світової війни можна в Польщі потрапити до в'язниці на 3 роки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах