У львові  |  24.03.19  |  неділя
 

Пожежа на сміттєзвалищі Львівщини - масштаби та наслідки

Вогонь охопив майже гектар території.

Про це повідомляє начальник караулу ГУ ДСНС у Львівській області, Дмитро Кириченко.

У суботу, 23 березня, близько 14:00 на сміттєзвалищі поблизу Нового Роздолу виникла пожежа. За викликом прибули рятувальні частини Нового Роздолу та Миколаєва.

Зазначається, що сміттєзвалище розташовується на відпрацьованих землях колишнього сірчаного комбінату на відстані орієнтовно кілька кілометрів від найближчого будинку.

За даними Дмитра Кириченка, огнем охоплено 900 квадратних метрів території. Пожежа триває, але рятувальники запевняють, що ситуацію контролюють. Вночі пожежники припинили гасити вогонь, оскільки в цей час проводити такі роботи на смітнику – небезпечно для людей, і є загроза знищення техніки. Зранку, у неділю, 24 березня, пожежогасіння відновили. Загрози для місцевих мешканців, запевняє ДСНС, немає.

За словами міського голови Нового Роздолу Андрія Мелешка, наразі розглядається кілька версій, що могло стати причиною підпалу.

Він зазначив, що, прибувши на смітник разом з адміністрацією КП РЖС вони виявили, що довкола самого сміттєзвалища прослідковується згарища вигорілої тростини з боку села міського типу  Розділ. Видно, як вигорав сухостій довкола смітника, і, ймовірно, саме це спричинило перекидання вогню на саме тіло смітника, стверджує Мелешко. Він зазначив, що кілька днів тому КП РЖС пересипало ТПВ вапняком. Тому саме плесо центральної території смітника не горить, там доволі твердо, так, що навіть машини пожежні могли заїжджати. Горить виключно по периметру смітника.

Чи буде відкрито кримінальне провадження за фактом підпалу – це наразі вирішують компетентні органи. Втім, неможливо оминути того факту, що саме зараз, з настанням весни, на превеликий жаль, окремі особи, попри всі застереження та інформацію, продовжують випалювати сухостій. Така практика не лише спричиняє руйнацію довкілля, зниження родючості землі, знищення вогнем тварин, але дуже часто стає причиною надзвичайних ситуації, що несуть загрозу для людей.

Станом на 24 березня, о 11:34 пожежу було ліквідовано.

Жертв і постраждалих немає.

До гасіння були залучені 35 чоловік особового складу та 5 одиниць спецтехніки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах