У львові  |  10.11.18  |  субота
 

Польські фанати влаштували у Львові акцію проти ЗУНР

Футбольні ультрас провели акцію біля польського військового меморіалу на Личаківському кладовищі на честь 100-річчя боротьби проти Західно-Української Народної Республіки.

Відзначимо, що ця акція відбулася ще 4-го листопада, але про неї стало відомо лише кілька днів потому. Організатором акції на Личаківському кладовищі стала польська "Велика Сілезія".

Дванадцять футбольних фанатів з Польщі на меморіалі "Польським орлятам" на території Личаківського цвинтаря розгорнули великий біло-червоний транспарант з текстом "Орлят львівські, 100 років - це гасло польську відвагу прославляє. Сілезія віддає данину Львову, духовному місту Вроцлава".

Нагадаємо, що в Польщі "львівськими орлятами" називають молодих ополченців, які взимку 1918-1919 обороняли місто від армії Західно-Української Народної Республіки під час українсько-польської війни. Поляки вважають їх своїми національними героями.

Як зазначив у коментарі директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай, акція тривала не більше 5 хвилин. З його слів, польські фанати пробралися на територію кладовища через задні ворота. Вони розгорнули плакат, запалили фаєри, зробили фотографії і швидко пішли.

Керівник уточнив, що в поліцію він не звертався, тому що поляки нібито "не здійснювали антиукраїнських провокацій".

Львівські правоохоронці, в тому числі співробітники Служби безпеки Украіни відмовилися коментувати цей випадок.

Як раніше повідомлялося, Польща звинуватила українських націоналістів у геноциді поляків. Відповідне звернення президента Польщі Анджея Дуди зачитали на Львівщині, 25 лютого, під час церемонії пам'яті в Гуті-Пеняцькій, яку відвідали кілька польських чиновників.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах