У львові  |  25.03.13  |  понеділок
 

Погода: рекордний березень -2013

Цьогорічний березень попсував нерви багатьом львів'янам - снігові замети, вода на дорогах та тротуарах через танення снігів, перепади температури - що далі?

  Ми не одні у такій ситуації - від подібних погодних аномалій потерпає вся Європа. Всі ці катаклізми відбуваються внаслідок дуже незвичної атмосферної циркуляції над нашим континентом , через що до Європи постійно надходить холодне арктичне повітря з північного сходу, а при зіткненні його з теплим повітрям над Середземним морем  утворюються потужні циклони, які, пересуваючись на північ та схід, викликають негоду та перепади температури в наших краях.

 У Львові в березні вже було встановлено декілька погодних рекордів. Наприклад, 17 березня мінімальна температура повітря становила 20, 3 градусів морозу, чого за всю історію спостережень в цей день ще не відбувалося ( рік тому в цей же день у Львові було +18,4 ,що теж було рекордом, але денного максимуму). Подібні екстремуми у Львові були зафіксовані ще декілька днів протягом березня, в тому числі й сьогодні( 25 березня). Кількість опадів теж була аномальною. Лише 15 березня випала рекордна для березня добова кількість опадів - 40 мм, при тому, що місячна норма для нашого міста у березні становить 45 мм. По кількості опадів за місяць ми теж вже значно перевершили останній рекордний максимум ( у березні 2001 року було 108 мм) - цьогоріч вже перевалило за 130 мм.

Синоптики очікують завершення зими у Львові в останніх числах березня, а вже в перші дні квітня температура повітря може сягнути 10-15 градусів тепла.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах