У львові  |  04.12.20  |  п'ятниця
 

У міській дитячій лікарні у Львові вперше прооперували дитину з важкою формою епілепсії

Про це повідомив дитячий нейрохірург лікарні Тарас Микитин.

Днями нейрохірурги міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Орлика, успішно прооперували 7-річного хлопчика з Тернопільської області. В дитини було рідкісне генетичне захворювання, що викликало медикаментозну резистентну епілепсію. 

«До нас поступив 7-річний хлопчик Максим, якому торік лікарі діагностували рідкісне генетичне захворювання — атиповий синдром Ретта, що викликає затримку розвитку і важку медикаментозну резистентну епілепсію. Це означає, що жодні ліки цій дитині не допомагали. Напади судом у хлопчика виникали до 40 разів на день. Після обстежень, ми разом з неврологами дійшли висновку, що покращити стан дитини може лише операція на мозку. Таку операцію ми провели вперше, і вона пройшла успішно»,

— розповів лікар Тарас Микитин.

З його слів, при епілепсії до оперативного втручання вдаються лише тоді, коли інші методи не допомагають. І рішення про операцію нейрохірург не приймає сам: це спільне рішення невролога і нейрохірурга.

Дитяча неврологиня дитячої лікарні Марія Павлюк провела хлопчику іктальний відео-ЕЕГ моніторинг, тобто записала електроенцефалограму під час судом. Проаналізувавши результати обстеження, лікарка дійшла висновку: допомогти хлопчику може оперативне втручання.

До операційної бригади 25 листопада увійшли нейрохірурги: доцент Ужгородського національного університету Юрій Чомоляк та лікарі дитячої лікарні: Тарас Микитин, Ігор Гоменюк і анестезіолог Роман Мокрий.

«Максимкові ми вперше в нашій лікарні зробили операцію, яка називається кальозотомія. Річ у тім, що права і ліва півкулі головного мозку з’єднані між собою мозолистим тілом. Права відповідає за роботу лівої, а ліва — за роботу правої. Ми розсікли повністю мозолисте тіло, аби перервати цей зв’язок. Тільки у такий спосіб можна було звільнити дитину від важких нападів судом, особливо дроп-атак, під час яких він різко падав»,

— пояснив Тарас Микитин.

Зі слів нейрохірурга, кальозотомія — це паліативна операція. Після такого оперативного втручання не слід очікувати, що епілепсія зовсім зникне. Судоми можуть виникати. Але не буде вже дроп-атак, при яких дитина різко падає, і самі судоми виникатимуть не так часто, як раніше, і будуть значно меншої інтенсивності та тривалості.

Сьогодні хлопчик ще перебуває у відділенні дитячої лікарні, однак його стан покращується.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах