У львові  |  26.02.21  |  п'ятниця
 

Львівські лікарі вперше новим методом видалили пухлину у 4-річного хлопчика

Уперше у Львові дитячі ЛОРи виконали операцію самі, без підтримки закордонних колег, видалили пухлину у вусі малоінвазивним способом – через слуховий хід – у 4-річного хлопчика.

Про це повідомили на сторінці Львівської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні Охматдит у Facebook. До лікарів звернулися батьки маленького Артемчика з Хмельницька. Їх до львівських лікарів скерували тамтешні лікарі. Артемку – 4 рочки. Нещодавно мама повела його до ЛОРа через аденоїди. Лікар виявив у дитини ще й підозріле утворення у вушку. Однак у своєму місті лікарі не змогли допомогти дитині. У Артемчика діагностували холестеатому – пухлиноподібний утвір вушка.

Ця хвороба загрожує життю маленького пацієнта, бо з часом вона росте і може нагноїтися, а гній може потрапити у мозок. А ще це небезпечно для слуху.  Холестеатому називають пухлиноподібним утвореннням, бо вона складається з клітин шкіри у капсулі. Утворення небезпечне, бо воно росте, а з ним і загроза для дитини. Саме тому важлива рання діагностика. Львівські ЛОРи виконали сучасне малоінвазивне мікрохірургічне втручання, яке є золотим стандартом в усьому світі – видалення холестеатоми через слуховий хід. Розміри пухлини це дозволяли.

“Ми вчилися такого у наших закордонних колег з Польщі, США, Австрії, Бельгії. Тепер почали такі операції у нас в “Охматдиті”. Доступ ми виконали через слуховий хід. Це була ощадна мініінвазивна мікрохірургічна операція, дитина не матиме великого рубця за вухом і швидше одужає після операції. Нам вдалося видалити всю холестеатому з мінімальною травмою для хлопчика”,

– розповів завідувач ЛОР-відділенням Федір Юрочко.

Наступного ранку після операції тато Артемчика купив йому новеньке лего! Дитина гралася, а тим часом лікар розповів мамі про догляд удома. Вже наступного дня після операції Артемчик з батьками поїхав додому. Через 3 тижні Артемко приїде на контрольний огляд до Федора Юрочка, щоб остаточно переконатися, що все гаразд. До операційної команди увійшли Федір Юрочко, Дзвінка Копанська, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук, операційна сестра – Надія Гуняк.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1051

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах