У львові  |  11.01.19  |  п'ятниця
 

На львівських сільгоспземлях проведено супутниковий моніторинг

Супутниковий моніторинг проводився у Львівській, Київській та Миколаївській областях.

Про це повідомляє прес-служба американської компанії EOS, що реалізувала проект.

Повідомляється, що компанія на підставі даних космічного моніторингу здійснила аналіз рослинного покриву земної поверхні, що дало змогу створити карти посівів сільгоспкультур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період із 2016 по 2018 рік.

За словами координатора проекту EOS Наталії Боротканич, проект було запущено в травні 2018 року у межах п'ятирічної програми СБ із підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні – Land Transparency. Наприкінці грудня компанія представила звіт щодо першої частини проекту. Продовження проекту буде, проте в якому форматі, поки що невідомо.

Компанія заявляє, що космічний моніторинг дає змогу точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях і контролювати аграрні операції.

Боротканич пояснила, що коли ринок землі буде моніторитися з космосу, то буде важче підробити будь-які дані.

"В результаті моніторингу ми побачили, що не завжди є сівозміна, ми побачили помилки в кадастрі. Наразі ми не знаємо, скільки культур та в яких обсягах насправді росте в Україні. Ми отримуємо дані статистики від фермерів, але дуже часто вони подають дані неправильно. А космічні технології дадуть нам змогу все це контролювати",

– заявила вона.

Наталя Боротканич зазначила, що замовником проекту Land Transparency за фінансової підтримки ЄС є український уряд, а представники державних органів, зокрема Держгеокадастру беруть активну участь у ньому.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах