У львові  |  14.01.19  |  понеділок
 

На Львівщині "вирує" кір

Стаціонари переповнені - найбільше постраждали діти віком до 17 років (68,8%).

На Львівщині за тиждень зареєстровано 625 випадків кору. Серед хворих є 430 дітей віком до 17 років, тобто 68,8%.

Про це повідомляють у Львівському обласному лабораторному центрі.

«Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі 5-9 років, а 73,7% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом кір в інфекційні стаціонари області 376 людей (60,2%), зокрема 232 дітей віком до 17 років», - зазначила головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко.

Кількість госпіталізованих осіб у стаціонари перевищує норми, тому комфортні умови перебування в лікарні не гарантовані.

За словами епідеміолога, лікування потрібно організувати так, щоб хворі з проносом і ангіною не зустріли хворих на кір. Ще є хворі з важкою формою вітрянки, які потребують ізольованих умов.

«Ми не відмовляємо хворим у госпіталізації. Але під час спалаху можна жертвувати комфортом, і кожному хворому ніхто не гарантує одномісної палати. Головне – надати медичну допомогу. Спалах – це надзвичайна ситуація, що потребує розуміння. Був вибір – два щеплення і комфорт в домашніх умовах», - пояснює Наталія Тімко.

Дітей віком від 29 днів до двох років разом із батьками госпіталізують у бокси приймально- діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні.  Дітей віком від двох до десяти років приймають в одному з корпусів третього відділення на Кирила та Мефодія, 22. Старших осіб – у сьоме відділення на вулиці Лисенка, 45.

Також вона доповнює, що потрібно було вакцинуватись раніше, тому що під час спалаху кору великий ризик захворіти.

Львівщина є одним із лідерів в Україні за кількістю хворих на кір. Минулого року з цією хворобою було обліковано понад 10 тисяч людей. Кір може призводити до важких ускладнень, навіть і летальних. Єдиний спосіб запобігти кору – зробити щеплення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах