У львові  |  15.08.19  |  четвер
 

НА Львівщині туберкульоз діазностують за новою технологією

Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів.

За останні роки на Львівщині зменшилась кількість хворих на туберкульоз.

Про це під час брифінгу повідомив директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак.

"За останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%", – каже Любомир Рак.

У лабораторії Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру туберкульоз встановлюють на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці.  

"Впровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів  лікування кращими, новими препаратами", – додав Любомир  Рак.

На ранніх стадіях туберкульоз часто протікає без симптомів. Захворювання виявляють тільки при проходженні рентгенологічного обстеження. Звернутись за скеруванням на обстеження потрібно якщо у людини: кашель триває понад 2 тижні, знизився або пропав апетит, втрачається вага, підвищена пітливість (особливо вночі) та загальна слабкість.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах