У львові  |  15.07.19  |  понеділок
 

Мешканців Рудного попередили про небезпеку вживання місцевої води

Можливі інфекційні хвороби та отруєння.

Вода, що подається у селище Рудно, де проживає близько 7 тис. мешканців, непридатна для пиття. Дослідження води із підземного водозабору смт Рудно, криниць мешканців та місцевого джерела встановили, що вода не відповідає нормам за вмістом нітратів та бактеріологічних забруднень.

«Під час проведення Львівським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області позапланового заходу державного нагляду (контролю) КП «Теребля», встановлено, що вода, що подається споживачам смт Рудно із локального підземного водозабору смт Рудно є не придатною для питних потреб, оскільки при проведенні досліджень стану води з розвідної мережі та локального водозабору КП «Теребля» встановлена не відповідність води за вмістом нітратів та бактеріологічних забруднень зі свердловин вимогам ДСанНПіН 2.2.4-171-10, що підтверджено протоколами дослідження питної води, виданих ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»,

- йдеться в повідомленні ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, поширеному ще 12 липня.

Зазначається, що нітрати — це солі азотної кислоти. Вони потрапляють у воду з атмосферними опадами, що поглинають оксиди азоту, який утворюється при атмосферних електричних розрядах, з промисловими та господарсько-побутовими стічними водами, стоками з сільськогосподарських угідь і зі стоками води зі зрошуваних полів, на яких застосовують азотні добрива. Нітрати характеризуються досить широким спектром токсичної дії. Ця ситуація може стати причиною виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії серед населення.

У Держпродспоживслужбі наголосили, що орган місцевого самоврядування зобов’язаний забезпечити жителів населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм і державного стандарту. Зазначимо, Рудно територіально належить до Залізничного району Львова, але має свій орган місцевого самоврядування.

Крім цього, незадовільна якість води виявлена і в процесі досліджень води в індивідуальних криницях мешканців селища. Лабораторні дослідження показали, що вміст нітратів у 40% криниць перевищує допустиму норму. Дослідженнями також визначено, що криничні води індивідуальних криниць мають і бактеріальне забруднення – виявлено загальні колі форми, ентерококи, E.coli.

Відповідно до проведеного моніторингу води із джерела, що розташовано за адресою: смт Рудно, вул.Мазепи встановлено факт невідповідності вимогам санітарних норм води з природних джерел, що свідчить про відсутність належного їх утримання, очищення та дезінфекції.

«Таким чином, на сьогодні в смт Рудно практично відсутня доброякісна вода згідно з вимогами ДСанНПіН 2.2.4-171-10»,

- повідомили у ГУ Держпродспоживслужби.

У відомстві попередили, що використання води, яка відповідно до лабораторних досліджень не відповідає вимогам санітарним нормам і правилам, може спричинити виникнення інфекційної захворюваності та харчових отруєнь серед мешканців та гостей міста.

У повідомленні зазначається, що у червні 2019 року це питання розглядалося на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львова. Відтак Рудненському селищному голові доручили вжити термінових заходів із забезпечення подачі мешканцям селища якісної води, зокрема, вирішити питання щодо завершення робіт з підключення селища до міських мереж водопостачання ЛМКП «Львівводоканал» та підвезення води мешканцям селища.

Як пізніше зазначили у ЛМР, мерія готова подавати воду у Рудне, адже Львів проклав водогін до селища. Проте проведення водопроводу по селищу і приєднання будинків належить до повноважень селищної ради.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 684

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах