У львові  |  12.10.18  |  п'ятниця
 

Меморіальну дошку Андрею Шептицькому відкрили у Львові

Вчора, 11 жовтня, у Львові у Національному лісотехнічному університеті відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому.

З вітальним словом на відкритті пам'ятної таблиці виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він, зокрема, наголосив на важливості повернення ім'я Андрея Шептицького до 150-річного ювілею з дня народження праведного Митрополита. Олег Синютка сказав, що постать Митрополита є поза рамками Церкви. Митрополит Андрей, як висловився голова Львівської ОДА, - це духовний провідник українського народу, державний муж, людина, волею та молитвою якого, між двома світовими війнами тут в Галичині і далеко за межами нашого краю, було збережено саме українство.

"І ми щоразу відкриваємо для себе все нові і нові грані образу праведного Митрополита. Я переконаний, що обов’язково настане той момент, коли ми будемо звертатися не праведний Митрополит, а будемо говорити – Святий Митрополит Андрей Шептицький. І я би дуже хотів, щоб ім’я Митрополита волею багатьох людей, які зібралися тут, неслось дальше в суспільство. Бо маємо народженого на нашій землі, подарованого Богом праведного Митрополита, Світоча не тільки духового життя, а й видатного українського мужа-державотворця, який об’єднував навколо себе багатьох людей, щоб вказати їм дорогу до правди, світла, маємо людина, яка подарувала нам погляд у майбутнє", -  зазначив Олег Синютка. 

Меморальна дошка була освячена Архиєпископом та Митрополитом Львівським, Преосвященним Ігором (Возьняком). 

Митрополит Андрей Шептицький дуже дбав про розвиток лісового господарства, про захист лісів, насаджування та вирощування дерев. І тому ця таблиця, зі слів Архиєпископа та Митрополита Львівського, Преосвященного Ігора (Возьняка), буде пам'ятним знаком на стіні цієї установи.

 "Митрополит Шептицький першим утворив у своїх лісових угіддях екологічний осередок "Охорона природи", – зазначив Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). 

Також Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) додав, що Митрополит Андрей жив і думав  більше про свій народ, ніж про себе. Він вболівав за свою націю, підтримував іі науковий розвиток та матеріальні потреби, завдяки йому, у значній мірі, відбулось національне відродження.

Авторство пам’ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому належить Народному художнику України Ярославу Скакуну. Художник подякував за надану йому честь створити образ Митрополита Андрея Шептицького. Він нагадав, що до цей образ увіковічило не одне покоління художників, митців, створивши багато цікавих шедеврів.

"Я вже втретє звертаюсь до цього образу як державотворця, князя Церкви, а в даному випадку – як великого просвітителя. В цій меморіальні таблиці засобами пластики, композиційного рішення хотілось передати ту велич великого праведника Митрополита Андрея Шептицького", – розповів Ярослав Скакун. 

Завершилось відкриття пам’ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому виконянням всіх присутніх гімну "Боже великий єдиний".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах