У львові  |  09.11.18  |  п'ятниця
 

Львів обмежить використання поліетиленових пакетів

У п'ятницю, 9 листопада, виконавчий комітет міськради прийняв відповідне рішення.

Йдеться про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах міста з метою захисту життя і здоров’я львів'ян від негативного впливу пластику на довкілля.

У проекті рішення вказано, що власникам супермаркетів і магазинів рекомендуватимуть пропонувати покупцям замість одноразових пакетів використовувати паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Пропонується також розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.

Як розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, заплановано поступову відмову міста від поліетилену. Зокрема, під час зустрічей з супермаркетами була напрацьована конкретна логістика щодо переходу. Йдеться про добровільну систему пропонування: при розрахунку на касі покупці матимуть змогу самостійно обрати пакет.

"Це робимо для того, щоб максимально розвинути культуру в суспільстві. Окрім того, в цьому рішенні ми прописуємо те, щоб міські інституції максимально почали працювати і пояснювати в чому є важливість такого роду використання пакетів",

- додав він.

Крім того, згодом міська рада буде пропонувати альтернативу використання не лише поліетилену, а й інших шкідливих для довкілля пакувань.

За словами Москаленка, що ярмарки, які відбуваються у Львові, вже відмовилися і поетапно переходять на багаторазові пакети. Також деякі супермаркети уже готові перейти на більш екологічні пакети.

У планах також, що перехід від поліетиленових пакетів пошириться на магазини та ринки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах