У львові  |  15.08.19  |  четвер
 

Львів не збирається купувати вживані трамваї з Лейпцига

Андрій Білий каже, що їх обслуговування обійдеться дорого, а місткість замала для Львова.

Днями заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР опублікував на своїй сторінці у Facebook фото вживаних трамваїв із Лейпцига, які нещодавно купили у Дніпрі та додав, що Львів також має можливість їх придбати.

Він сказав, що проти цих трамваїв у Львові, а їх ціна – завищена, втім таким чином хотів дізнатись думку львів’ян.

"Я проти цих трамваїв, бо, по-перше, вони задорогі. Вони мають коштувати мінімум на 20 тисяч євро дешевше. Ці трамваї для нас замалі. Якщо вони їздитимуть самостійно, то перевозитимуть дуже мало пасажирів, а трамваї-системи можуть зможуть проїхати не по всіх вулицях", – каже Андрій Білий.

За 20 трамваїв Дніпро заплатило 1 млн євро (приблизно 29 млн грн – ред). Із переобладнанням один вживаний трамвай для Дніпра обійшовся 1,5 млн грн.

"Але мені було цікаво почути думку громади, бо я читаю, як Дніпро тішиться. В нас на управління транспорту теж прийшла така пропозиція від європейської компанії. Але я не дуже підтримую цю ідею", – додає заступник профільного департаменту.

Цього року для Львова також мали придбати 10 нових низькопідлогових трамваїв, утім, за словами Андрія Білого, кредит ЄІБ досі не погодили в Міністерстві фінансів.

Торік Львів придбав 30 уживаних трамваїв із Берліна, які вже курсують на маршрутах №3 та №6. Андрій Білий каже, що відремонтувати один трамвай Tatra КТ4, яких у ЛКП «Львівелектротранс» є приблизно 100 на балансі, до того рівня, якими придбали німецькі трамваї, буде коштувати дорожче, ніж купити вживаний, і довше. 

Нагадаємо, що один берлінський трамвай обійшовся Львову 18 тис. євро. Пізніше з’ясувалось, що двері відкриваються назовні, тому вони не можуть курсувати на маршрутах із підвищеними зупинками, зокрема на маршрутах №2, 7 та 8. Через це прокуратура відкрила провадження. Згодом у місті вирішили визначити єдину висоту для всіх трамвайних платформ.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах