У львові  |  16.10.20  |  п'ятниця
 

“Чекають, коли помру”: на Львівщині бабуся стала безхатьком через квартирантів

У селищі Немирів, Львівської області 83-річна Марія Нарожняк три роки живе в лісі, маючи власний будинок. Жінка стала безхатьком, бо не може виселити зі своєї батьківської хати квартирантів.

Про це повідомляється в сюжеті ТСН.

Колись бабуся пустила їх пожити, договір оренди не укладала, а тепер квартиранти виселятися відмовляються і навіть судяться з жінкою.

Тож зараз жінка живе в оселі з дощок, на яких накинута ковдра. Ані від вітру, ні від дощу халабуда не захищає. Всередині купа мотлоху — матрац, картон, простенький посуд.

Безхатьком Марія Нарожняк стала три роки тому — тоді як колись мала аж дві оселі. Її власна хата згоріла. А в ще одну, яку отримала у спадок від батьків, одинадцять років тому, каже, пустила орендарів. Коли її оселю зруйнував вогонь, прийшла туди. Втім орендарі бабусю на поріг не пустили та виїжджати відмовились.

“Вона приїхала сюди на велосипеді, просилася, що вона не має де жити, я, як добра душа, думаю, нехай. Минуло 3 роки, я кажу, Катю, звільняй хату, вона 2 роки мене дурила, водила за ніс, я бачу що з того нічого не буде і подала її до суду”,

— розповідає жінка.

Суд тривав 6 років. У квітні бабуся нарешті отримала рішення — виселити орендарів. Але зробити цього не може і досі. Квартирантка твердить, що документи у бабусі підробні, тож подала апеляцію. Засідання буде за місяць. Доти виконавча служба сюди не йде.

“Вони розраховують, що я помру — і їм лишиться хата”,

— каже старенька.

Сусіди підгодовують пані Марію, впускають помитися. Кажуть, хата дійсно її.

“Вони попросилися на кілька років і тепер їх вигнати звідси просто неможливо, вони поводиться нахабно, самі не прописані, тому що це не їхнє”,

— каже один із сусідів старенької.

“Осінь на вулиці, скоро зима, ну просто біда, вона вже бачите, в якому стані, тобто не переживе ту зиму тут, на вулиці”,

— додає сусід Дмитро Папірник.

Люди підозрюють, орендарі не виїжджають, бо заручилися підтримкою селищного голови. Той своєю чергою каже, пропонував бабусі відремонтувати згорілу хату. Старенька запевняє, що він бреше.

“В неї є місце в міській лікарні Немирівській, ліжко, тумбочка. Людина сама її впустила на квартиру”,

— зауважує селищний голова Немирова Микола Бесага.

Юристи переконують, що все через те, що нема договору оренди, де були б прописані строки проживання та виїзду квартирантів. А ще — в недосконалості законодавства: власник житла має довести, що йому воно потрібне для власного користування.

“Належним чином оформляти документи, щоб було чітко зрозуміло початок і кінець цих відносин. Українці не укладають договорів, вони не розуміють, що документ захищає передусім їх”,

— пояснює адвокат Олег Мицик.

За заявою бабусі у поліції почали розслідування. Тим часом старенька готується зустрічати у лісі холоди. Зносить у халабуду теплі речі та сподівається дожити до засідання апеляційного суду.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах