Все  |  28.12.18  |  п'ятниця
 

Китайці втрачають інтерес до інвестицій в німецький бізнес

Китайські інвестори у другій половині цього року витратили приблизно $ 311 мільйонів на купівлю німецьких компаній або часток в них.

Це випливає з огляду компанії Ernst & Young LLP (E&Y).

Таким чином, вкладення компаній КНР в німецький бізнес різко скоротилися порівняно з першим півріччям, коли обсяг китайських інвестицій сягав близько $ 10 мільярдів.

Причиною такої негативної динаміки стало посилення позиції влади ФРН щодо іноземних інвестицій. 

Раніше уряд ФРН прийняв законопроект, який ускладнює процедуру придбання часток в німецьких компаніях для іноземних інвесторів. Зокрема, поріг, при перевищенні якого угода стає об'єктом перевірки регуляторами ФРН, був знижений до 10% акцій з 25%.

Національна комісія з розвитку і реформ (NDRC) КНР представила днями так званий "негативний список" галузей, доступ до яких для місцевих і іноземних інвесторів обмежений або заборонений.

До переліку увійшов 151 сектор, причому до чотирьох з них доступ заборонений, а для доступу в інші 147 необхідно заручитися схваленням китайського уряду. 

Не включені до списку галузі економіки країни відкриті для інвестицій, і умови доступу до них будуть рівними для місцевих і іноземних компаній. 

При цьому "незаконне фінансування" і "незаконна діяльність в Інтернеті" були віднесені до заборонених галузях, а під обов'язкове "схвалення" потрапили видобуток корисних копалин, сільське господарство і обробна промисловість. 

 
 

Коментарі (2) перегляди: 775

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах