Все  |  15.03.19  |  п'ятниця
 

Китайці подивилися український мультфільм "Причинна"

У Пекіні відбувся творчий вечір, присвячений 205-й річниці народження Великого Кобзаря.

У середу, 13 березня, у китайському музеї мистецтв «Цзіньтай», у місті Пекін, відбулася прем’єра українського короткометражного анімаційного фільму «Причинна» («Prychynna. The Story of Love»).

Про це відомо зі сайту Посольства України в Китайській Народній Республіці.

Таке дійство відбулося з нагоди 205-ї річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка за сприяння Посольства України в КНР.

Режисером і автором сценарію є Андрій Щербак, котрий створив мультфільм за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка. Екранізацію поеми «Причинна» здійснила компанія «МаГІК-фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсерами стрічки є Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельніцина.

Наразі публікація на сайті Посольства не доступна.

Також під час урочистого вечора, присвяченому 205-й річниці народження Кобзаря, відбувся концерт китайських музикантів та оперних співаків, котрі здобували освіту у вищих музичних навчальних закладах України.

На вечорі декламували вірші Тараса Шевченка, звучали українські народні пісні, шедеври європейської оперної класики та фортепіанна музика у віртуозному виконанні тринадцяти співаків і музикантів із міст Пекін, Тяньцзін, Шеньчжень та провінції Внутрішня Монголія.

На творчому вечорі були присутні понад 200 гостей, серед яких були дипломати, акредитовані в Китаї, колишні посли КНР в Україні, представники ділових і мистецьких кіл, китайські журналісти, українська громада, дипломати з України та члени їхніх сімей. Усі вони вшанували пам’ять Великого Кобзаря.

Ще в Пекіні, а саме в парку Чаоянг, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. Участь у цьому заході взяли посол України в КНР О. Дьомін, співробітники Посольства та представники столичного музею «Цзіньтай». Після церемонії покладання квітів учні початкових класів Пекінської школи «Фан Цао Ді» продекламували вірші Кобзаря китайською мовою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах