Курйози  |  19.05.17  |  п'ятниця
 

Юний хакер зламав смартфони "IT-шників" за допомогою іграшки

Рубен Пол, 11-річний хлопчик з Остіна, (штат Техас, США) продемонстрував, яку серйозну небезпеку можуть становити всі "розумні" домашні пристрої і навіть дитячі іграшки.

На міжнародній конференції з питань кібербезпеки в Нідерландах хлопчик нагадав людям, що абсолютно будь-яка "розумна" іграшка може стати "зброєю" хакера.

"Від літаків до автомобілів, від смартфонів до "розумних будинків" - все, що завгодно, будь-яка іграшка дає змогу контролювати людей за допомогою Інтернету. Будь-який предмет може стати зброєю, від термінаторів до плюшевих ведмедиків",

- заявив молодий доповідач.

Хлопчик показав на своєму ведмежаті, як це працює.

"Розумна" іграшка "підключається до Інтернету, і з її допомогою діти і батьки можуть залишати один одному повідомлення. Для цього спеціальний пристрій в новій іграшці має електронний зв'язок з "хмарним" інтернет-сервісом за допомогою wi-fi і Bluetooth.

Рубен з'єднав свій ноутбук з пристроєм під назвою Raspberry Pi - мініатюрним комп'ютером розміром з кредитну картку, і підключився до телефонів фахівців у залі, у яких був Bluetooth. На загальний подив, він вивів на екран ноутбука десятки телефонних номерів, зокрема й номери деяких чиновників вищого рангу.

Хлопчик довів, що будь-які "розумні" пристрої дають шахраям можливість шпигувати за власниками, в тому числі за дітьми, отримувати конфіденційну інформацію, стежити за пересуваннями людини і залишати йому неправдиві повідомлення.

Коли талановита дитина вперше "зламала" дитячу машинку, то розповіла про це батькам. Вони були шоковані, а потім допомогли Рубену відкрити власну організацію "Кібер-Шаолінь". З її допомогою він інформує дітей і дорослих про те, які наслідки може мати нехтування кібербезпекою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...