Курйози  |  20.10.21  |  середа
 

В Австралії випав град розміром з грейпфрут

У штаті Квінсленд (Австралія) випав град 16 см в діаметрі. Це — найбільший розмір градин, що був зафіксований Метеорологічним бюро країни. Надзвичайні опади обрушилися на регіон Маккей після сильних штормів.

Синоптик Дін Наррамор з Метеорологічного бюро повідомив, що "небезпечна гроза" накрила район Ялбору на півночі від Маккея після чого мешканці стали масово повідомляти про гігантський град, що пошкодив авто та будинки.

Багато градин мали діаметр від 12 до 14 см, розмір деяких доходив до 16 см.

Місцеві мешканці повідомляли, що востаннє такого розміру град випадав у цих регіонах у 1950-х роках, тоді градини були як "цеглини". Люди масово постили фото градин-"монстрів" у соцмережах.

19 жовтня Метеорологічне бюро Австралії дало попередження про грози, що приносять великий град і шквальні вітри на Центральне узбережжя Квінсленду, а також повідомило про ще одну лінію штормів з потенційно небезпечними поривами вітру, що прямують в Таунсвілл.

Що відомо
Американські дослідники із Корнелльського університету проаналізували близько 90 тисяч рецензованих праць стосовно кліматичних змін. У понад 99,9% матеріалів науковці зробили висновок, що першопричиною глобального потепління здебільшого є діяльність людей.
Шведська екоактивістка Грета Тунберг заспівала пісню "Never Gonna Give You Up" на благодійному концерті в захист клімату у Стокгольмі. Композиція з 80-х співака Ріка Естлі є однією з найбільш популярних за переглядами на YouTube.
Всесвітня організація охорони здоров'я звернулася до національних урядів із закликом активізувати свої зусилля для боротьби зі змінами клімату. В організації вважають, що такі дії щорічно здатні врятувати мільйони життів у світі.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах