Курйози  |  20.09.18  |  четвер
 

В Антарктиді виросли свіжі овочі та зелень

В експерементальній теплиці Антарктиди вчені провели успішні досліди з вирощування зелені й овочів.

Від початку 2018 року під керівництвом Німецького аерокосмічного центру дослідники проводили експеремент із вирощування овочів у спеціальній теплиці EDEN ISS у суворих умовах Антарктиди.

На німецькій антарктичній дослідницькій станції Neumayer Station III Інституту Альфреда Вегенера вчені вирощували зелень, салат, латук та овочі.

За інформацією SuperAgronom, уже через пів року вдалося зібрати рекордний врожай овочів і зелені в екстремальних умовах.

Відповідно до слів інженера та вченого з DLR Пола Забеля, за температури 21°C і відносної вологості 65 % добре проростають салат, томати, огірки та зелень.

Науковці зібрали 77 кг салату латуку, 51 кг огірків, 29 кг томатів, 12 кг капусти кольрабі, 5 кг редису і 9 кг зелені на тереторії близько 13 квадратних метрів. Однак їм не вдалося виростити перець і полуницю.

"Штучне запилення викликає деякі проблеми: вдалося виростити тільки кілька плодів перцю, а полуниця взагалі не росте", – говорить Пол Забель.

Унаслідок суворих погодних умов Антарктиди дослідники вирощували овочі в теплиці дистанційно через науковий центр у Бремені.

На сьогодні в теплиці EDEN ISS вчені проводять 40 різних експерементів. Пол Забель досліджує якість врожаю і те, як він впливає на здоров'я членів команди, які зимують на станції. 

  
 

Коментарі (0) перегляди: 719

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах