Курйози  |  17.05.22  |  вівторок
 

У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО

Про це повідомляє видання Yle.

У Фінляндії невелика пивоварня випустила пиво на честь вступу країни в НАТО. Напій називається OTAN — так звучить французький варіант назви альянсу.

Напій виробляється компанією Olaf Brewing, розташованою в Савонлінні, і є першим виходом компанії на світові події, принаймні, з точки зору маркетингу.

На бляшаній банці зображений мультиплікаційний лицар, на обладунках якого розміщено емблему НАТО — стилізовану "розу вітрів" компаса.

Компанія вже давно розглядала можливість випуску пива під маркою NATO, проте остаточне рішення було прийнято в минулі вихідні, коли стало ясно, що Фінляндія офіційно подала заявку на вступ до військового альянсу.

"У минулому ми не займали особливої позиції в політичних справах. Однак зараз більшість фінів підтримують рішення про вступ до НАТО. Тому ми зважилися на такий крок, і це не потребувало від нас особливої сміливості, ми просто вирішили зробити це",

— заявив генеральний директор компанії Петтері Венттінен.

Що відомо

11 травня Велика Британія уклала декларації про "безпекові запевнення" зі Швецією та Фінляндією. Документи передбачають посилення військової співпраці між сторонами й надання допомоги в разі загрози або нападу.
12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО. 17 травня заявку на вступ Швеції до НАТО підписала глава МЗС країни Анн Лінде.
Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
17 травня Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку про вступ країни до Північноатлантичного альянсу. Тепер її мають розглянути в НАТО. Лінде зазначила, що не знає, скільки часу буде потрібно для завершення процесу вступу, але очікується, що це займе до року. Голосування за рішення про вступ до НАТО у парламенті Фінляндії очікується 17 травня.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e