Курйози  |  08.12.18  |  субота
 

Російський "Перший канал" видав білоруса за замерзаючого українця

Сам "бідний українець" зізнався в тому, що брав участь у постановці фейку і заявив, що йому дуже соромно за скоєне.

Розслідування за цим сюжетом провів російський блогер Ілля Варламов.

Почалося все з того, що на російському федеральному Першому каналі вийшло інтерв'ю до річниці Євромайдану, на якому нібито учасник тих подій розповідає, що життя після лютневих подій стало гірше, мовляв люди залишилися без тепла і незрозуміло, як пережити зиму і як відправляти дітей до школи.

Сюжетом зацікавився блогер Ілля Варламов, який, покопавшись в інтернеті, знайшов сторінки Віталія Юрченко (так звуть героя інтерв'ю) у соціальних мережах. Виявилося, що він взагалі житель Республіки Білорусь.

Сам Юрченко відчув, що брехню розкрита, і він вирішив звернутися до редакції Мінського видання "Наша Ніва" і розповісти, як все було насправді. Як виявилося, Юрченко працював у компанії, яка пов'язує телеканали й оператора. Було замовлення від Першого каналу, потрібно було знайти людину, яка в Кривому Розі дасть інтерв'ю з приводу припинення подачі газу й опалення в Україні. Люди були знайдені, проте на відео виявився поганий звук і компанія все зняла сама.

"Мені запропонували знятися у якості героя, оскільки я нещодавно почав працювати, мовляв, новий працівник. (...) Замовник з Першого каналу не був в курсі, що так сталося. (...) Я не мав ніякого морального права в цьому брати участь. (...) Мені нескінченно соромно, це ганьба",
- заявив Юрченко, зазначивши, що грошей за це він не отримував, а з компанії звільнився.

Нагадаємо, що російський телеканал "підмінив" українського чиновника. Користувачі соцмереж активно обговорюють черговий фейк від пропагандистського російського телеканалу. Цього разу журналісти показали підставну людину замість Георгія Туки

 
 

Коментарі (31) перегляди: 986

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах