Курйози  |  13.03.18  |  вівторок
 

Чотириногого робота навчили ритмічно танцювати під музику

При цьому робот не просто відтворює задану послідовність дій, але й аналізує темп музики і синхронізує з ним свої рухи, повідомляє "The Verge".

Робот ANYmal було розроблено кілька років тому у Швейцарській вищій технічній школі Цюріха. Це класичний чотириногий робот, аналоги якого розробляють і декілька інших компаній, наприклад, Boston Dynamics. Роботи з такою будовою мають велику прохідність і можуть пересуватися по складній поверхні. ANYmal приводиться в рух 12 електромоторами, за допомогою яких він може рухати ногами практично у будь-якому напрямку, а не лише в одній площині. Також у ньому встановлено акумулятор для автономної роботи протягом двох годин.
   
Раніше розробники демонстрували, як робот вміє пересуватися по трубах і навіть підніматися на круті сходи, але тепер вони знайшли йому менш серйозне застосування - вони навчили робота танцювати під музику. Для цього інженери написали програмне забезпечення, яке аналізує музику в реальному часі і визначає її темп. Після цього робот підбирає варіант оформлення рухів з бази даних і підлаштовує його під темп. Під час танцю робот постійно синхронізує свої рухи з музикою і, хоч і не моментально, але досить швидко підлаштовується під новий темп, якщо пісня змінилася.

ANYmal - далеко не перший робот, що реагує на музику. Наприклад, у вересні 2017 року робот-диригент відіграв концерт з італійським філармонічним оркестром і тенором Андреа Бочеллі. Також у вересні 2017 року вийшов альбом, у якому більшу частину музики виконали роботи-барабанщики, гітаристи і піаністи. А в 2016 році інша група інженерів створила роботизовану третю руку для барабанщиків, котра, як і ANYmal, вміє самостійно визначати темп і бити в барабани.

Нагадаємо, NASA повертає з МКС на Землю робота-супутника, що вийшов з ладу. В міру розвитку технологій космонавтика все більше покладається на те, що астронавтів на навколоземній орбіті з часом замінять роботи. Однак наразі їхній ще не настав.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах